Krize mužského vzoru v 21. století

Můžete si často povšimnout, že internet a sociální sítě zaplavily reklamy na nejrůznější školení a kurzy, kde se ovšem neučíme novým dovednostem, ale naopak hledáme „naše ztracené“ mužství. Moderní doba přispěla k mnohému. Například volební i jiná práva žen, oslabení postavení muže v rodině. Jsou to ale i geopolitické aspekty, které se mění. Do popředí světové politiky se dostávají asijské státy jako Čína, africké státy a další. Stále ještě zůstává někde v naší mysli přesvědčení, že evropské státy jsou tím pravým ořechovým, jenomže my opravdu nyní těžíme jenom z těch posledních zásob.
zvětšené hlavy

Proč je třeba se zaměřit na bílého muže

Protože většinou je to kultura západní civilizace, které je otevřená a demokratická, bez společenských dogmat a zvyků. Což je na jednu stranu dobře, u nás skutečně může být člověk kýmkoliv a může si vzít kohokoliv. S tím ovšem vyvstal fenomén, který se nazývá stejně jako nadpis. Muž, ještě před padesáti lety „hlava“ rodiny, nyní ztrácí své dominantní postavení ve společnosti. O místo se musí dělit se ženami.
siluety běžců
Pro některé muže to ani není až takový problém, testosteron neubývá, pleš ještě nenaskočila a ztopoření penisu není jenom pohádka. Pro ty ostatní je to poněkud horší. Mohou být klidně i na značné pozici, jejich šéfem však může být žena a to se s tradiční výchovou mužské dominance těžce nese. Nebo spousta žen vydělává daleko více než partner. To je ještě horší.
útok banánem

Klidně se zajděte podívat

Muži, kteří navštěvují nejrůznější „mužské“ semináře a „mužská školení“ s „mužskými okruhy“, jsou většinou poněkud staršího věku, nejmladší bude mít 25, všichni budou v nějaké fázi ztrácet vlasy, všichni budou pracovat v kanceláři nebo doma. Budou pít hodně kávy a dají si cigaretu. Jejich ženy jim nerozumí a děti neposlouchají. Mají příliš mnoho práce. Nejde ani tak o to, že by to bylo špatně. Ale tito, kulantně řečeno, hormonálně a také duševně slabší jedinci si nedokážou najít své místo v nově vznikající společnosti plné změn z tradičního modelu na ten nový. A jsou zmatení. Najednou neví, kde je jejich místo. A to je špatně. S tím jim ale kurz za 20 tisíc korun nepomůže.