Ne-daleké cesty s jízdním kolem

Výlet. Ano téma výletu to vždycky zaujme a neodradí snad žádného z nás. Ať už se chystáte vyrazit na cestu sami nebo s rodinou, žádný výlet nebude tak pestrý jako s jízdním kolem. Je to ta nejlevnější možnost hlavně v období jara a léta, na které se dá lehce ušetřit. Cesty se šlapáním nemusí být dlouhé, ale ani krátké. Vše záleží na nás a v posledním případě také na počasí.

pár cyklistů

To nejdůležitější pro cestu

Pro tento typ cestovatelů je podstatné především samotné kolo. Pokud ho nevlastníme, zajistíme si ho půjčením u známých nebo zvolíme jakoukoliv půjčovnu kol. Ty se nachází na různých místech a dokonce jsou také k dispozici ve větších vlakových stanicích. Podle terénu kde vyrazíme, si vybíráme i typ, který bude vyhovující a hlavně praktický. Velmi oblíbená jsou jízdní kola horská a klasická – městská.

polní cesta

Když plánujeme tu nejlepší trasu

Stačí jednoduše sednout a naplánovat směr. Cíl, ten bude naším velkým bodem. Pokud se chystáme na delší trasu, můžeme využít i službu „převoz“ jízdního kola. To se dnes už stalo běžným zavazadlem a přepravuje se u většiny dopravců. Ať už jde o autobus nebo vlak. Takže než vůbec nasedneme na sedlo, tak na samotném začátku je důležitý právě daný směr. Cestovat se dá kamkoliv. Jen počítejme pro jistotu s větší časovou rezervou na případné dojetí.

Za zmínku stojí malý přehled tras a situací, které volíme i za účelem jízdy na kole:

· Cyklotrasy

· Závody

· Historické památky

· Nákupy

· Rodinné návštěvy

· Koupání

· Dovolená

· Cesta do práce

červená kola

Samotné cestování

Některé dráhy skrývají i různé větší kondiční zatížení. Například takový velký kopec může dát pořádně zabrat. Cesta pro cyklistu je tak sportem i zábavou.

Novinkou na trhu jsou i moderní elektrokola, které mají zabudovaný pomocný elektromotor. To ocení především starší lidé, protože jsou někdy hodně nápomocná. Přecenit své síly může každý z nás. Navíc nějakou obtížnost zvládneme „lehce i po svých