Lefkada – nenápadná a uchvacující

Tento ostrov patří ke skupině Jónských ostrovů a najdete ho jižně od známějšího Korfu. V současné době je již propojen s pevninou a dostanete se sem i autem. Jinak je možno se přicestovat  těmito způsoby.
·         Letecky – na letiště Aktion v Preveze., která je na pevnině a odsud autobusem.
·         Autobusem KTEL z Athén nebo Pargy.
·         Lodí – pouze z ostrova Kefalonie.
pláž na Lefkádě
Po Lefkadě je poměrně slušné místní autobusové spojení mezi všemi hlavními letovisky. K těm nejrušnějším patří letovisko Nydri. Má hezké pláže, ale jinak je poměrně nezáživné. Tedy pokud máte rádi rušný noční život, tak by pro vás mohlo být to pravé. Můžete si z něj udělat hezký výlet k vodopádům.
O něco zajímavější je Vasililiki, městečko na jihu. Toto místo je vyhlášené sportovními aktivitami, zejména dobrými podmínkami pro windsurfing. Odsud můžete také podnikat výpravy do vnitrozemí, kde ještě najdete ty opravdové řecké vesničky neposkvrněné turismem. Nejlépe je vyjet si autobusem, a zpátky sejít pěšky. V sobotu tu zažijete i obyčejnou živou muziku. Místní se chovají k turistům zdrženlivě, neumí moc jazyky, ale stačí pozdravit v řečtině a již jsou vstřícnější. Na tomto ostrově zásadně nemluvte německy. Opravdu to nesnášejí a třeba vám pak ani neporadí s cestou a podobně. Také se tu striktně dodržuje siesta, takže když vás v restauraci po třinácté hodině přestanou obsluhovat, nedivte se. Prostě spí. Viděli jsme i spícího prodavače v otevřeném stánku s tabákem.
řecká restaurace
A to nejkrásnější je západní pobřeží. Nalézá se tu několik naprosto úchvatných pláží, některé jsou dostupné pouze lodí, na některé sešplháte po úzkých dřevěných schodech, ale stojí to za to. Kdykoli zvolíte nějaké letovisko v této části, počítejte s úchvatnými výhledy, příšernými silnicemi, a menší dostupností služeb, ale za tu nádhernou přírodu to určitě stojí. Také vlny tu bývají často dost velké.
Tak neváhejte. Možná je to poslední příležitost, jak zažít obyčejné autentické Řecko.