Itálie má každému co nabídnout

Pro krásné a zajímavé zážitky nemusíte jezdit přes půl světa. Itálie je země, která vás překvapí vstřícností lidí, nádhernou krajinou i mimo vyhlášená turistická centra a skvělou gastronomií.
Itálie má pro cestovatele několik výhod:
• dostupnost autem, autobusem i vlakem
• země EU
• bezpečná lokalita, kde se nemusíte bát o život
• pro nenáročné turisty dovolená nemá velké finanční nároky
• v mnoha turistických lokalitách se domluvíte i česky
• díky přátelské mentalitě obyvatel snadno získáte pomoc v nouziItalské Dolomity.jpg
 
Pokud máte pár týdnů volna, můžete si Itálii projet autem prakticky celou. Díky svému tvaru boty je to docela jednoduché. Celá země je velice členitá a některé úseky se rozhodně z praktického hlediska vyplatí projet po dálnici, i když za ni musíte zaplatit. Neplacené horské cesty jsou romantické, ale musíte počítat s tím, že v náročném terénu projde zatěžkávací zkouškou technický stav vozidla a zručnost řidiče. V zimním období může být takové dobrodružství i poměrně adrenalinové.
Celý sever země až po Florencii, je velice průmyslově rozvinutý a životní úroveň lidí je zde hodně vysoká. Pokud jste milovníci hor, sever je to pravé místo pro vás. Nemusíte zrovna mířit na Monte Bianco (4810 m) na vrcholku Alp, ale lyžařských a turistických center najdete opravdu hodně.
Celý Apeninský poloostrov je kromě malé části na severu obklopený mořem, a tak si můžete vybrat, zda chcete oblázkové nebo písčité pláže. Vzhledem ke klimatu je pro milovníky moře spíše jižní část země. Jih je sice chudší, ale na zázemí pro turisty to rozhodně nepoznáte. Navíc pokud si chcete odpočinou od každodenního spěchu, tady pochopíte význam slova „siesta“. Jižané totiž pochopili, že práce jim nikam neuteče, a tak velice rádi často odpočívají a vychutnávají si život.
Na celém území Itálie najdete místní, naprosto úžasné hospůdky s výbornou tradiční kuchyní, která z místních surovin umí doslova vyčarovat jedinečný gurmánský zážitek, který zapijete skvělým lehkým vínem a zakončíte sladkou tečkou.pohled na Apeninský poloostrov z vesmíru.jpg
V mnoha městech se vám otevřou brány do historie Římské říše, která v době svého největšího rozkvětu kolem roku 117 zabírala území na západě od Portugalska na východ až po Sýrii, na severu od Británie až na jih po africké pouště. V té době žilo v Římské říši 120 milionu lidí na území velikosti USA.