Tlaková masáž shiatsu

Shiatsu je jedním z mnoha typů masáže a je preventivním opatřením v péči o zdraví. Jde o metodu, kdy terapeut využívá tlaku svých prstů, dlaní, loktů, také kolen a chodidel na povrch těla. Jimi jsou stlačovány určité body a energetické dráhy na těle masírovaného klienta a dochází tak k obnově energie a rovnováhy v těle.

masážní úchyt

Jak už bylo řečeno, vychází z teorie tradiční čínské medicíny a zároveň obsahuje prvky západní terapie. Zesiluje a navrací tělu schopnost uzdravovat samo sebe, pomáhá léčit běžné nemoci a koordinuje nerovnováhu v těle. Tlak, který je na body aplikován, podporuje tok energie a vyrovnává disharmonii v těle. Cílem je navodit a podpořit proces přirozeného sebeuzdravování, stav pohody, zdraví, osobní růst, udržovat zdraví skrze vyrovnání energetického systému.

Jde o hluboce relaxační zážitek. Ovlivňuje dva základní principy jin a jang, které se navzájem doplňují a souvisí spolu. Rozeznává pět prvků, což jsou dřevo, oheň, země, kov a voda. Popisuje jejich vztahy, ke každému prvku patří na fyzické úrovni těla asi dva orgány a jejich energetické dráhy. Na psychické úrovni k nim patří emoce, určité charakteristické rysy a postoje. Prostřednictvím drah a bodů dochází k ovlivňování vnitřního prostředí člověka.

Účinky shiatsu masáže:


·         Pomáhá zmírnit stres, únavu


·         Zmírňuje a odstraňuje bolest


·         Přispívá k celkovému zdraví organismu


·         Reguluje činnost nervové soustavy


·         Podněcuje cirkulační, lymfatické a hormonální systémy


·         Snižují krevní tlak a srdeční tep při současném zvýšení hladiny endorfinů, které přirozeně snižují bolest


·         Ovlivňuje vnitřní energetický systém


·         Terapie vede k většímu rozsahu pohybu a lepší koordinaci těla


·         Působí na pohybový aparát


·         Sbližuje a harmonizuje tělo a psychiku člověka


·         Restartuje regenerační procesy v těle


·         Zmírňuje a odstraňuje potíže s dýcháním, se zažíváním a gynekologické potíže


·         Podpora v těhotenství a při změně životního stylu
karafa u ručníku

Masáži předchází pohovor s terapeutem. Masáž probíhá na zemi na matraci jménem futon. Během ošetření je klient oblečený a terapeut neustále kontroluje tělesný a energetický stav tkáně. Dle toho aplikuje vhodnou techniku. Po terapii terapeut doporučí vhodnou úpravu životosprávy klienta.