Zdravý životní styl a Vánoce?

Vánoce jsou obdobím obžerství, Vánočního cukroví, bramborového salátu, řízků, spousty punče a alkoholu celkově. Tato lákadla zlákají nejednoho příznivce zdravého životního stylu. I o Vánocích se můžete udržet a mít dobrý pocit z toho, že jste se úplně nepustili z řetězu. Stačí se jenom zamyslet nad tím, co vlastně o Vánocích chcete omezit a bez čeho se neobejdete.
Vánoční slavnostní tabule
Pokud si nedokážete představit štědrý večer bez řízku z kapra a bramborového salátu s majonézou, pak to prostě neřešte a dejte si k večeři to, na co máte chuť. Je to jeden den a ten váš zdravý životní styl nezabije. Dejte si klidně i trochu Vánočního cukroví. Pokud chcete na cukroví trochu vyzrát, je spousta možností, jak to těžké české cukroví můžete nahradit zdravějším ale stejně chutným cukrovím. Jak na to? Můžete se inspirovat cukrovím s minimem cukru a bílé mouky. Místo bílého cukru můžete použít ten tmavý, nebo třeba alternativu v podobě stévie. Bílou mouku můžete nahradit bezlepkovou moukou, moukou oříškovou, třeba z mandlové mouky, je Vánoční cukroví úplně famózní. Pokud máte rádi cukroví s máslovým krémem, tam si moc nepomůžete, máslo se prostě nahradit nedá.

Vánoční cukroví
Pokud máte rádi odlehčené varianty jídel, pak se klidně pusťte do přípravy bramborového salátu s jogurtem či zakysanou smetanou. Salát tak odlehčíte, bude vám určitě více chutnat, protože nebudete mít výčitky svědomí. Pokud neholdujete ani řízkům, pak se klidně pusťte do přípravy ryby na páře, nebo jen z lehka připravené na másle.
Pokud neodoláte dobrotám, které jsou na Vánoční tabuli, tak nezoufejte. Vánoce mají tu výhodu, že je spousta volného času. Snažte se tedy aspoň dostatečně sportovat, pohybovat se, chodit aspoň na vycházky, výlety, vyražte s rodinou do lesa… Snažte se prostě hýbat, především tak, abyste se cítili dobře a nemuseli si vyčítat každou porci dobrého jídla.