Hledání webových stránek je daleko lepší, než bylo před lety

Každý z nás to zná velmi dobře. Potřebujeme najít na internetu nějaké informace nebo internetový obchod a nemusíme u toho zrovna strávit druhé vánoce, než se nám všechny stránky načtou a prokoušeme se případnou reklamou. Máme rádi okamžité odpovědi na naše zadání. Je možné, že díky tomu se Google Chrome stal nejpopulárnějším vyhledávačem.
firefox prohlížeč
Ačkoliv má také svoje určité minusy a díky nim nemusí každému vyhovovat. Reprezentuje totiž především skupinu moderních prohlížečů s jednoduchým rozhraním a základními funkcemi. Přesto jej zhruba 44 % uživatelů používá a tím ho staví na nejvyšší příčky použivatelnosti. O polovinu méně sklízí úspěch Firefox, dále následují Edge a Safari. To je asi zhruba čtveřice internetových prohlížečů, která je nejznámější, avšak vedle nich existují ještě další. Je pravdou, že když si někdy člověk zvykne na nějaký přístup a známé stránky, tak se hlavně starší generaci nechce nijak přecházet na jiný systém.
google vyhledávač

Bez prohlížeče se neobejdeme

Vedle zmíněné čtveřice existuje v nabídce i dalších mnoho alternativních prohlížečů. Mohou také uživatele nějakým způsobem zaujmout, každý může být specifický v jiné oblasti, někdy vynikne rychlostí, jiný nabídkou pokročilých funkcí nebo lákadlem na bezpečné surfování. Je pravdou, že pokud chceme něco nalézt, tak bez jakéhokoli prohlížeče, webové stránky těžko nalezneme.
ikony prohlížečů
Další používané prohlížeče:
–          Seznam – největší český web nabízí i svůj prohlížeč. Také se zde vyhledává poměrně slušně, jen má horší rozšiřitelnost, ale přehledné rozhraní. Jeho velkým plusem je provázanost na všech platformách.
–          Opera – dalo by se říci, že poslední rozšířená verze je dost podobná Chromu, ale pouze vzhledově, jinak budeme postrádat určité funkce. Občas nás může zaskočit její horší stabilita. Ale samozřejmě má i svoje přednosti jako je přehledné rozhraní a podporu všech systémů.
–          Vivaldi – to není žádná opera, kterou bychom si měli poslechnout, i když něco společného to přece jenom s Operou bude mít. Je to prohlížeč pro všechny původní uživatele Opery, které zklamal její přerod v přímou konkurenci Chromu. Zajímavostí je podrobná historie, jak jsme se chovali na webu, také se dá říci, že je to taková analýza. Jeho velkou chybou je, že není v mobilní verzi, což mu zrovna nezaručí větší růst uživatelů.