Elegantní a stylový materiál? To je sklo.

Pokud hledáte způsob, jak oživit svůj dům, ať už zevnitř, nebo zvenčí, je sklo tím pravým ořechovým. Hodí se totiž ke všemu, je elegantní, stylové, ale zároveň moderní, dokáže opticky zvětšit prostor, a zároveň nepůsobí příliš složitě, což ocení i milovníci minimalismu. Které skleněné prvky u vás jistě zabodují?

Zábradlí

Ať už potřebujete zabezpečit balkon, terasu, či třeba schodiště, skleněné zábradlí je rozhodně tou pravou variantou. Můžete si zvolit celoskleněné, nebo kombinované s dalšími materiály, které odpovídají vašemu vkusu. Pokud máte strach, že budete muset sklo neustále leštit, lze pořídit speciální sprej, který jej ochrání před nečistotami v podobě otisků prstů, http://lekarske.slovniky.cz/pojem/flexory-prstu-ruky smítek apod.

velký dům

Schodiště

Máte-li odvahu, můžete si nechat udělat i skleněné schodiště. Obvykle se jedná o nerezovou konstrukci se skleněnými nášlapy. Ty jsou vyráběny ze speciálního tvrzeného skla, které je odolné, a tak nemusíte mít strach, že pod vaší vahou popraská.

Dveře

Částečně prosklené dveře známe nejspíš všichni. Obvykle jsou voleny do místností, kde nejsou okna, a propouštějí tak světlo z další místnosti. Co ale celoskleněné dveře? Vypadají luxusně, stylově, a promění design vašeho interiéru o 100%. Lze volit jak sklo čiré, tak i zakalené, či kouřové, které stále krásně propouští světlo, avšak poskytuje dostatek soukromí.

skleněné dveře

Nábytek

Čím dál oblíbenější je také skleněný nábytek. Jídelní stoly, které se skládají pouze ze čtyř kovových nohou, a jedné skleněné desky, vypadají minimalisticky, a jsou nenáročné na údržbu. Skleněné však mohou být i židle, botníky, police, dokonce pak třeba postele, nebo koupelnový nábytek.

Doplňky

Nezapomínejme však ani na doplňky a dekorace, bez nichž interiér působí tak nějak opuštěně, a které exteriéru dodávají šmrnc. Skleněné vázy jsou stálicí, která nidky nevyjde z módy, ale viděli jste už skleněné truhlíky, nebo květináče? Jsou fantastické.