Moderní způsob vytápění rodinných domů


Moderní typy vytápění kombinují nízkou spotřebu, rychlou návratnost i jednoduché a pohodlné užívání. Většina rodinných domů proto modernizuje a snaží se při výběru technologie vytápění sáhnout po co možná nejlepší řešením a rámci svých finančních možností. Na výběr je hned několik typů, které se liší výkonem, spotřebou nebo pořizovací cenou.

kalkulace

Nejčastějšími typy vytápění pro rodinné domy jsou:

  • Krb nebo kamna na tuhá paliva
  • Kotel na zemní plyn
  • Elektrokotel
  • Tepelná čerpadla
  • Alternativní zdroje

Všechny výše zmíněné technologie mají své klady a protiklady ale vzhledem k neustále přísnější legislativě spojené se zateplením se možnosti stále více zužují a je třeba kombinovat nejen efektivní systém vytápění, ale také dobré zateplení, rekuperaci nebo vlastní zdroj energie, který pomůže se snížením spotřeby i dosažením potřebného energetického štítku. Jednou z nejlepším možností je proto v tuto chvíli kombinace TČ s fotovoltaikou, která zajistí částečnou soběstačnost, nízké provozní náklady i dostatečný výkon. Na trhu jsou k dispozici i dotační programy a se správnou firmou lze ušetřit i několik desítek procent a urychlit tak návratnost celé investice. Tepelná čerpadla Plzeň navíc nabízí i kombinaci s podlahovým topením a zajistí proto kompletní řešení pro nové i starší rodinné domy.

tepelné čerpadlo

K dispozici jsou TČ v různých výkonnostních skupinách v závislosti na typu, spotřebě i celkových nákladech. S výběrem Vám pomůže přidělený specialista, který se postará o správnou kombinaci všech výše zmíněných technologií a zároveň vybere dle velikosti a typu rodinného domu. Systém vytápění tak již nebude problémem a projektant se může věnovat jiným částem stavebního povolení a celkového návrhu domu. Ovládání TČ v kombinaci s podlahovým topením je jednoduché a lze přidat i chytré prvky, díky kterým je možné topit pomocí telefonu, různých ovladačů nebo přes webové rozhraní.