Instalatéři se zabývají i topením v podlaze

Instalatérské práce Servis vířivých van se nezabývají pouze rozvody vody a odpady, mají na starosti i systémy připojené na zemní plyn, a také vytápění.

Instalatéři řeší montáž vytápění včetně výměníku

Instalatéři si dovedou poradit i s montáží a instalací podlahového vytápění, které lze připojit např. ke krbové vložce s výměníkem. Topení dřevem dnes zvažuje řada lidí vzhledem ke zvyšujícím se cenám energií na trhu, a je to stále velmi ekonomický způsob, jak se doma ohřát. Topení v podlaze navíc nevyžaduje ohřev vody na tak vysokou teplotu, jako v radiátorech, takže jej lze doporučit každému, kdo chce skutečně na nákladech za vytápění ušetřit.

nastavení topení

Řeší závady

Vyskytne-li se na topném podlahovém systému nějaká závada, např. praskne trubka a začne tudy odtékat kapalina, instalatéři jsou na tyto závady připraveni a schopni zasáhnout velmi operativně. Udržují mimo jiné i pohotovost 24 hodin denně po celý rok, takže pokud je závada skutečně urgentní, např. v mrazivém počasí, můžete je o zásah požádat i mimo běžnou pracovní dobu.

regulační ventil topení

Úniky vody z podlahového vytápění se vyhledávají speciálními metodami a zařízením, např. poslechovými tyčemi Hykron a pomocí formovacího plynu s obsahem vodíku, který odhalí i malé trhliny a hlavně je dokáže přesně lokalizovat. Tím pádem se nemusí bourat celá podlaha, což by byla např. v obýváku docela tragédie.

Teplo od nohou

Když máte v zimě zahřáté nohy a obličej je vystaven chladnému počasí, snadno tuto skutečnost přejdete s úsměvem a řeknete si, že o nic nejde. Ovšem pokud budete mít v mrazivém počasí hlavu zakuklenou v teple a museli byste venku chodit naboso v sandálech, ihned budete vnímat ten rozdíl. Jde totiž o to, že naše chodidla jsou poseta mnoha citlivými nervovými vlákny a ta nám poskytují informaci o komfortu, nebo naopak o nepohodě.

Mít teplo na chodidla je tedy jedním z předpokladů skutečné domácí pohody, tímto způsobem se také snáze relaxuje, odpočívá a nabírá sil.