Zatočte s řasami v bazénu

Letní sezóna v plném proudu a nám se v bazénu začínají objevovat mírné známky řas. Zatočte s nimi dříve, než bude pozdě, abyste se opět mohli královsky koupat a plavat v průhledně čisté vodě ve vašem domácím zahradním bazénu.

Na jaký přípravek v takovém případě cílit? Co bude nejlepší zvolit? Na jakékoliv řasy ať už zelené či žluté barvy je vhodný přípravek s názvem algicid. Nechcete, aby se vám dál množily řasy a sinice v bazéně? Algicid jim v tom spolehlivě zabrání!

bazén nečistoty

Znáte důvody, proč přípravek používat?

Algicidní přípravky mají hned několik pozitivních vlastností, které nám zdůvodňují, proč je můžeme naprosto bezpečně a bez jakýchkoliv obav používat. Začneme například tím, že se velice snadno dávkují. Většinou se jedná o kapalnou formu, čili si stačí odměřit podle dávkování, které je uvedené na obalu výrobku, kolik máte nalít do vody v bazénu.

Přípravky spolehlivě zlikvidují veškeré řasy ať už zelené či žluté barvy. Zničí také jakékoliv zárodky a zabrání jejich dalšímu růstu a rozmnožování.

Zároveň je však přípravek vždy naprosto bezpečný. Neškodí zdraví lidí a dokonce ani vaší pokožce, takže v bazénu můžete opětovně plavat podle libosti.

průzračná voda

Účinkují pouze proti řasám. Neškodí ani lidem a dokonce ani bazénu či jeho příslušenství. Díky tomu můžete vysoce koncentrovaný přípravek snadno dávkovat po celou dobu sezóny, aniž by byl nějakým způsobem ohrožen chod bazénu nebo jeho příslušenství. O to se opravdu obávat nemusíte. Přípravek vám vydrží delší dobu. Můžete ho použít na začátku sezóny, kdy voda ještě delší dobu stojí v bazénu a nepoužívá se zatím tolik jiné chemie, protože se ještě tolik nekoupeme, ale také na podzim, ještě předtím, než bazén zazimujete.

Algicid totiž bývá většinou i součástí jiné bazénové chemie, kterou přidáváme v létě do vody, abychom udrželi její hodnoty v optimálních podmínkách a voda byla čistá a průzračná. Ovšem je možné tento přípravek zakoupit i zvlášť. Zejména ho použijeme v případě, že máme problémy právě s rostoucími řasami. Ty spolehlivě a definitivně eliminuje.