Umělé květiny v domácnosti oživí temné kouty

Výroba umělých květin za dobu své existence udělala velký krok kupředu. Za socialismu jsme se s těmito výrobky mohli setkat spíše v souvislosti s hřbitovní výzdobou a málokdo si přál mít umělé pokojové rostliny v domácnosti. Ty totiž připomínaly spíše dětské hračky, nežli seriózní dekorativní předměty.

umělé tulipány

V současné době to však již neplatí a naopak se stává, že některé rostliny vypadají z plastické hmoty lépe, než živé. Stěží je mezi sebou rozeznáte a mohou zkrášlit i prostor v obývacím pokoji. Záleží pochopitelně na osobním vkusu každého z nás, a v této souvislosti bychom vám chtěli navrhnout, kam se s umělými květinami vypravit, aby to mělo významný efekt.

umělé rostliny

Nedostatek denního http://www.ceskeokno.cz/ světla

Pokojové rostliny v bytech mohou vyzdobit i svátečně vyzdobený jídelní stůl, ale uplatnění najdou zejména tam, kde se živým rostlinám nedaří pro nedostatek denního světla. Živé rostliny mohou čerpat světlo i z umělého osvětlení, důkazem toho jsou např. skleníky se speciální osvětlovací technikou, ale to byste jim museli svítit v bytě mnoho hodin, což by zas nebylo zrovna ekonomicky rentabilní. Právě proto se hodí tyto výrobky například do chodeb, předsíní, koupelen, některých kuchyní a toalet, kde schází okno, anebo kde je okno příliš malé.

Dalším vhodným místem jsou místnosti s oknem na sever, kam neproniká přímé sluneční záření, a zvenčí vstupuje do prostoru pouze denní světlo odražené. Některým rostlinám vůbec nesvědčí severní strana bytu a tam se směle uplatní jakákoli rostlina umělá. V podstatě to totiž nemá s rostlinou nic společného, je to jen výrobek z plastické hmoty, který rostlinu připomíná svým tvarem a barvou. Neměli bychom také zapomínat na to, že o umělé rostliny se nemusíte starat, jsou naprosto bezúdržbové a stačí je pouze občas osprchovat od prachu nebo umýt ve vodě s vhodným čisticím prostředkem.