Neznámý kratom

Pro některé je slovo kratom snad ještě úplně neznáme, v jiných kruzích se o něm nyní vášnivě debatuje. Debaty probíhají hlavně mezi mladými lidmi, kteří si k němu vytvořili kladný postoj a zároveň také v kruzích, těch, kteří o se dospívající starají a kratom zase tolik rádi nemají. Co je kratom Nejlepší kratom? Jak funguje a proč se užívá? Jedná se o drogu, která v naší společnosti ještě příliš známá není. Její původ můžeme umístit do oblasti Indoičíny a celé jihovýchodní Asie, protože právě zde se nachází oblast výskytu rostliny, ze které se kratom vyrábí. Tato rostlina nese název Mitragyna speciosa a je poměrně hojně rozšířena.

pilulky kratomu

Kratom získáme po usušení jejích listů, ve kterých se nachází látky jako mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Podle dávky, kterou užijeme na sobě můžeme pozorovat buď účinky stimulující nebo naopak euforické a tlumivé. Zajímavé je, že pro určitou část odborné populace není tato látka neznámá. Dá se totiž využívat také jako léčivý přípravek. Hodí se pro léčbu bolesti, kdy má sice nižší účinek než například morfin, na druhou stranu na něj nevzniká tak rychle alergie, a tedy se nemusí hned po nasazení léčby zvyšovat dávky. V historii se dokonce používal jako pomůcka pro odvykání při závislosti na opiu, dokáže totiž tlumit abstinenční příznaky.

listy Mitragyna speciosa

Ovšem, právě proto, že se do našich končin tato droga rozšířila poměrně nedávno, není nijak legislativně omezena. Mladiství a dospívající lidé k ní tak mají volný přístup, který náležitě využívají. Tento fakt ale přiměl právě rodiče, učitele a další, aby se o tuto problematiku také zajímali a něco v ní podnikli. Problémem je ale to, že se nikde v literatuře nenachází o kratomu kompletní informace. Nejsou popsány jeho dlouhodobé účinky, toxický efekt ani vedlejší účinky. Proto je lepší, při užívání této látky na to pamatovat a počínat si s ní tak obezřetně.