Elektronické sporty

Elektronické sporty jsou ve velkém rozkvětu a pomalu, ale jistě šlapou na paty sportům klasickým. Není také divu, děti už od útlého věku dostanou svůj první počítač, nebo telefon a první věc co udělají je, že instalují hry. Nesmíme jim to, však brát za zlé, dnešní doba je k tomu vede a nemusíte se bát, bude ještě hůř.

sluchátka k počítači

Počítačové hry se stále více zdokonalují a chtějí větší a větší nároky a parametry na hraní. Dnes už se ani nepozastavíme nad tím, že hraním her se dají vydělat ohromné částky. Například loni se na mistrovství Evropy ve hře zvané Dota 2, vyhradila částka v přepočtu 560 milionů korun. Možná si říkáte, jak je vůbec možné, že se hraje o tak velké peníze. Budete se divit, ale esporty sleduje neuvěřitelné množství lidí. Takzvaní streameři přímo popisují hru a komentují co se v dané hře děje. Respektive, lidé se dívají na přenosy, jako na televizi v obýváku, takže nemusí ani hrát, ale stačí, když se dívají.
hráč her

Týmy se skládají z  namíchaných lidí z nejrůznějších koutů světa, takže členy může tvořit Čech, Japonec, Američan, nebo Rus. Jde o to, jak daný hráč umí hrát, ne odkud pochází, to platí i ve všech ostatních sportech.

Nejznámější a nejhratelnější elektronické hry jsou Dota 2, League of Legends (Lolko), Call of Duty (CoD) a mnoho dalších. Pořádají se turnaje po celém světě a to už od malých heren, po obrovské haly, které pojmou ohromné množství fanoušků. Ti každoročně zavítají na mistrovství světa nebo Evropy.

Jedna z nejvíce hraných her je Fortnite. Mistrem světa se v této hře stal šestnáctiletý kluk z Pennsylvánie, který si odnesl obrovský balík peněz, jednalo se o částku tří milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba šedesát milionu korun.

Pokud teda vaše dítě tráví celé dny u sebe v pokoji a hraje na počítači, nemusíte zoufat. Třeba právě on je další mistr světa, který si odnese balík peněz, právě za hraní her.