Užijte si zimu s ubytováním v Českých Budějovicích


Lyžování patří v České republice k oblíbeným zimním sportovním aktivitám a lidé putují za skiareály do různých koutů země. Vypravují se i na Šumavu, kde je pro ně připraveno několik středisek s různými obtížnostmi sjezdových tratí. K nejnavštěvovanějším se řadí Hochficht, Lipno (Kramolín) a také Kvilda. Jsou to místa s nádhernými výhledy do okolí a krásnou přírodou a lidem se vyplatí trávit tu víkend nebo prožít i delší časový pobyt na svahu, zejména pokud v zimě vysvitne Slunce a svahy jsou dostatečně vysněžené. Jakmile zaslechnete zprávu, že na Lipno Hochficht již přijíždí lyžaři penzionurudolfa.cz, je čas se k lyžování také zapojit.

lyžaři na svahu

Jednou z možností, jak si užít lyžařské odpoledne třeba na Kvildě, což je ideální skiareál pro rodiny s dětmi, je využít ubytování v Českých Budějovicích a vypravit se na Kvildu autem. Z jihočeské metropole to není daleko a pro celodenní permanentku postačí, pokud vyjedete z penzionu po šesté hodině ranní.

lyžování na Lipně

Lyžování však není jedinou aktivitou, která vás na Českobudějovicko v zimě může přitáhnout, někdy je počasí vhodné spíše na cykloturistiku a vřele doporučujeme projet si na kole trasu podél Lužnice po červené značce z Veselí nad Lužnicí až do Třeboně. V zimním období je tu také krásně a Nadějská rybniční soustava je kouzelná i v době, kdy tu zřejmě nepotkáte ani živáčka.

Co by se vám ovšem mohlo v Českých Budějovicích zalíbit, jsou adventní trhy. Můžete tu prožít i Vánoce a oslavy příchodu Nového roku a mohlo by se vám zamlouvat i prostředí některé z českobudějovických restaurací, čajoven či cukráren. V zimě také stojí za to projížďka na kole či in-line bruslích z českobudějovického centra k zámku v Hluboké nad Vltavou, můžete tu pak zavítat do zámeckého parku a projet se na kole až k rybníku Bezdrev a cestou se zastavit u zámečku Ohrada se zoologickou zahradou.