Podnikání pro ženy

Že je dle vašeho názoru typickým obrázkem podnikatele muž s kufříkem oděný do kvalitního obleku? Ty doby jsou už dávno pryč. Nyní může podnikat každý a to s tím, co mu jde. Dokonce i žena na mateřské, oděná v teplácích a mikině plné skvrn od příkrmů může vést svůj vlastní podnik. A jak tyto ženy obvykle podnikají? Samozřejmě nevylučujme, že žena může vést úspěšnou právní firmu, nebo výrobu automobilů. Ale dá se podnikat i v menším. Třeba jako přivýdělek na mateřské. Lidé totiž čím dál více vyžadují ruční výrobky a právě ty jsou často hlavní doménou žen. A právě mezi ně se řadí i ručně vyrobené šperky.

ruční výroba šperků

O co se jedná? Šperky jako takové miluje většina světa. Ať už jde o zlaté snubní prsteny, přívěsky s poselstvím, tradiční kmenové ozdoby, nebo jen bižuterii, která dokáže rozzářit outfit. Šperky prostě byly, jsou a budou neodmyslitelnou součástí našich životů. A ačkoliv se dají sehnat v nejrůznějších zlatnictvích, obchůdcích s bižuterií, dokonce i v klasických řetězcových prodejnách, nikdy jich není dost. Jedná se ale především o originalitu. Každý chce takový šperk, jaký ještě nikdo nemá. A ačkoliv se zdá, že již existují všechny varianty, kreativitě se meze nekladou. A zde přichází na scénu naše milé ženy podnikatelky (vlastně i muži podnikatelé). Ručně vyrobené šperky Katiakolinger jsou nepopiratelně nejoriginálnější ozdobou. Jelikož jejich výroba není sériová, nemusíte se obávat, že jen tak narazíte na osobu, která se bude pyšnit tou samou ozdobou.

modré náušnice

A zde se nachází možnost podnikání. Ačkoliv výroba šperků rozhodně není jednoduchá, po správném proškolení ji zvládne každý zručný člověk. A čím více kreativity výrobce projevuje, tím bude výběr pestřejší. Lze je vyrábět doma po večerech, když děti spí a své kupce si téměř vždy najdou. Jak se to ale naučit. Nejjednodušším způsobem bude navštívit kurz výroby šperků, ať už osobně, nebo v online prostředí a zjistit rady, tipy a triky, které později okořeníte svými vlastními neotřelými nápady. Materiál lze sehnat v leckterém internetovém obchůdku, nebo prostě rozeberete starší šperky a vytvoříte z nich nový originální kousek. Pokud si nejste jistí svojí zručností, můžete zkusit navštívit osmihodinový kurz výroby šperků na stránkách české zlatnické dílny Katia Kolinger. A poté už stačí sehnat správné kupce pro vaše výtvory.