Když přijde čas na centimetry…

Měření a vyměřování patří k člověku a jeho životu na denní bázi. Nejenže se poměřujeme ve vzájemných výkonech, ale taktéž potřebujeme občas skutečně zjistit, jakou vzdálenost či šíři věci, prostory či lidé kolem nás skutečně mají.
papírový metr 
Délka, výška, šířka
Ačkoli by se z označení „krejčovský metr“ mohlo zdát, že tato pomůcka, toto zboží, slouží k dobru právě jen krejčím (či popřípadě jejich ženským protějškům – švadlenám), opak je pravdou. S krejčovským metrem je možné zjišťovat informace o veškerých předmětech, prostorách či dokonce samotných osobách, u nichž rozměry nepřesahují dvojnásobek délky uváděného nástroje, tedy 2x 150 cm.
(V případě, že jsou krejčovským metrem přeměřovány rozměry přesahující 300 cm, pak lze již počítat s poměrně značnou možností odchylky v měření, tedy laicky řečeno chyby.)
 
Uplatnění v moderním světě
I když krejčích a švadlen v průběhu let značně ubylo a dnes si své oblečení většina z nás zajišťuje v obchodních domech či na internetu, existuje oblast, v níž je naopak možné hovořit o vzestupu užívání krejčovské měřící pomůcky. Touto oblastí je zdravý životní styl.
V rámci snah o zlepšení vzhledu vlastního těla a snižování hmotnosti je velice často užíváno měření obvodů jednotlivých tělesných partií, u nichž snižování naměřených čísel znamená úspěšné nastartování metabolismu a vhodně zvolenou cestu za zlepšováním a udržováním vlastního zdraví – konkrétně se může jednat například o naměřenou délku obvodu Vašeho pasu apod.
 krejčovský metr
Užitečná drobnost
Pánové běžně nosí po kapsách – a dámy pak taktéž, ovšem spíše po kabelkách – celou řadu drobných předmětů (mince, propisky, kapesníky a jiné). K výčtu těchto drobností pak lze přidat taktéž krejčovský metr, který nezabere víc než 3,5 x 3,5cm místa a po jeho srolování se tak z něj může stát Váš věrný společník na cestách kamkoli.