Horoskopy a jejich magická poslání

Minimálně jedenkrát za život si přeci přečte horoskop každý z nás, ne že ne. Po jeho přelouskání se však lidé rozdělí na dva protipóly – na ty, kteří jim věří a ty, podle kterých je to vymyšlená kravina. Dá se říci, že každý z nich může mít pravdu, jelikož pravda není statkem objektivní, nýbrž subjektivní, takže každý z nás ji vidí v něčem trošku jiném. Je však možné, aby vám někdo přesně předpověděl vaši budoucnost, nebo se vždy jedná jen o náhodu?
astrologický horoskop
Proto, aby mohl být vytvořen seriozní horoskop, je nutné znát alespoň základy astrologie, takže je vám jistě hned jasná odpověď na předchozí otázku (i když se říká, že na každém šprochu pravdy trochu). Já osobně se přikláním k tomu, že předpovědění budoucnosti možné je. Ono de facto vše je o tom jak na to nazíráme, a co zrovna vidět chceme či spíše nechceme. Daní, schopní jedinci se tak snaží o co největší přesnost, avšak nikdy to asi nebude sedět úplně na 100%, ale na 90% určitě ano.
Věřím tedy tomu, že mezi námi jsou experti, kteří danému oboru rozumí, a snaží se tak pomáhat nám ostatním, že nás upozorní na to, čemu se vyhnout, co udělat jinak, nebo kam jít. Spolu s horoskopy věřím také své intuici, která se s nimi povětšinou shoduje. Má intuice mi již několikrát zachránila krk – měla jsem jet do Anglie, ale nejela, a má kamarádka ano. Při cestě zpět pak nechtěli pustit transfer přes Francii, kde se tou dobou střílelo. Pokud se tedy chcete v životě řídit alespoň částečně dle předpovědí budoucnosti, nevidím na tom nic špatného.
V dnešní existuje tedy 12 znamení, pro které jsou tvořeny horoskopy. Důležité je také zmínit, že se dělí dle čtyř živlů – oheň, voda, vzduch a země. Pokud jste však například přišli na svět o měsíc dříve, či o 2, 3 dny později, a již patříte do jiného znamení, než jste patřit měli, je vhodné číst si předpověď pro obě dvě, jelikož jedno z nich na vás bude sedět více. Jaké to bude, už musíte zjistit sami.
astrologie a mysticismus
Zajímavostí je, že dnes je možné udělat horoskop i pro ještě nenarozené miminko či pro vás na celý rok. Upřímně mám raději ty denní, než měsíční či roční horoskopy – prostě mi to přijde takové lepší. No a jaký je váš názor na horoskopy a astrologii obecně? Jedná se o vámi oblíbenou věc, která je dnes již běžnou součástí vašeho život, nebo je vám to jedno?