Zařizujete si nový interiér? Jakým chybám se vyhnout a kdy je lepší nechat si poradit?

Budete provádět rekonstrukci bytu nebo máte jen chuť svůj interiér pozměnit a tak se pouštíte do zařizování? Čemu je dobré se při tom vyhnout?

Zařizujete si nový interiér? Jakým chybám se vyhnout a kdy je lepší nechat si poradit?

Útulný, moderně a komfortně zařízený interiér si přeje mít každý z nás. Máte v plánu se pustit do rekonstrukce nebo přestavby svého interiéru i vy? Pak se zkuste vyhnout chybám, které lidé často dělají. Pokud můžete, nebojte se oslovit odborníka, designér nebo bytový architekt vám pomůže sladit všechno dokonale, tak aby se vám bydlelo co nejpříjemněji a hlavně prakticky, architekt vám navíc může pomoci ušetřit hodně místa a pomůže i s navrhnutím ideálního řešení v mnohých patových situacích. Často se lidé ale konzultacím s odborníky vyhýbají, panuje obava z toho, že finančně je to příliš moc a tak se mnozí do všeho pouštějí sami. To je ale dnes jen omyl, často se tak jen můžete vyhnout potížím, které přijdou ještě dráž.

pexels-photo-2082093

Budete bourat? Ujistěte se, že děláte dobře!

Zvláště ve starších panelákových domech se dodnes setkáváme s byty, které mají ještě staré umakartové jádro, které bývalo dříve běžné. Při rekonstrukci se toto jádro mění za zděné, s tím ale lidé obvykle přicházejí s nápadem, jak prostor zvětšit či pozměnit tak, aby se například mohla kuchyně propojit s obývacím pokojem nebo aby se oddělila toaleta od koupelny a podobně. Mnohdy dochází i k bourání stěn a v tomto případě by vám měl všechno zkontrolovat interiérový architekt https://evalofa.com/. Nezapomeňte, že při změně dispozic bytu nejde jen o kosmetické úpravy, ale můžete tak nabourat statiku domu nebo přerušit důležité rozvody. Ne každá změna, kterou nezkonzultujete, se vám tak musí vyplatit.

Chyby při drobných úpravách

Nejen ve velkých věcech ale můžeme chybovat. Jsou tu i detaily, na kterých se pozná, zda máte cit a umíte si poradit s barvami a výběrem nábytku či materiálu. Snažte se do celého interiéru vybrat jen dvě nebo tři barvy, jedna z nich pak může lehce převažovat. Jen v těchto barvách se pak snažte svůj interiér sladit, nekombinujte příliš barev dohromady ale ani nedělejte opak. Pokud totiž bude celý byt jen v jednom barevném tónu, všechno vám splyne dohromady a nebudete mít ze změny radost.

pexels-photo-1046639

Při nakupování nábytku a doplňků se držte také zkrátka. Nenakupujte toho zbytečně moc, to raději si pozdě něco hezkého dokupte. Příliš mnoho nábytku a dekorací působí přeplácaně, pohltí to celkový dojem, nehledě na to, že je to velmi nepraktické při velkém úklidu. Vždycky si totiž časem každý domů přinese nějakou novou drobnost, na ty si tak raději nechte místo hned na začátku.

S vybavováním interiéru si klidně dejte na čas, popřemýšlejte o více vhodných možnostech a pak jen vybírejte tu nejlepší. Unáhlená rozhodnutí nebývají vždy správná.