Výhody a nevýhody nadzemních i zapuštěných bazénů – Jaký si vyberete?

Rozhodujete se, zda si pořídit nadzemní bazén nebo ten zapuštěný? Oba typy bazénů mají své výhody i nevýhody. Pro který se raději rozhodnete?

Výhody a nevýhody nadzemních i zapuštěných bazénů – Jaký si vyberete?

Výběr vhodného bazénu na zahradu nemusí být jednoduchý. V zásadě máte dvě možnosti, můžete zvolit o poznání menší nadzemní bazén nebo o něco větší zapuštěný bazén do země, některý typy menších bazénů se pak mohou do země zapustit jen částečně. Během složitého rozhodování vám mohou pomoci výhody a nevýhody obou typů bazénů, ale jaké to jsou? Co by vám mohlo toto rozhodování usnadnit?

bazénová voda

Jak je to s nadzemními bazény

Nadzemní bazény se hodí hlavně na malé zahrady a také v případě, že máte děti a to hned z několika důvodů. Ony nadzemní bazény jsou totiž vždy menší, mají menší hloubku, ale zase umožňují možnost vlastního koupání i na menších zahradách. Stačí, když na zahradě vyberete jedno místo, které je rovné, tam bazén postavíte, naplníte vodou a máte hotovo. Bazén se po sezoně dá zase schovat, můžete jej pak třeba i přemístit, ale je pravdou, že nadzemní bazény mají životnost jen v řádech několika let. Sice si v nich moc nezaplavete, ale určitě se osvěžíte a radost z nich pak mají hlavně děti, které si v nich mohou hrát a mohou dovádět. Navíc, pokud máte děti ještě opravdu malé, nemusíte se bát, že vám do bazénu spadnout. Stěny bazénu jsou vysoké a jsou nadzemí, takže z bezpečnostního hlediska je tohle obrovskou výhodou.

bazén do země

Zapuštěné bazény a jejich výhody a nevýhody

Mít bazén do země https://www.bazenygluc.cz/ můžete zase jen v případě, že na to máte místo a chce se vám zpočátku více zainvestovat do jeho pořízení. Zde je totiž pořizovací cena vyšší, počítat se musí i s mnohem náročnější instalací bazénu, ale zase na druhou stranu jde o investici do budoucna. Tyto bazény vydrží desítky let, na zahradě vypadají o něco lépe a snadnější je i samotná údržba bazénu. S malými bazény je více práce, musí se častěji čistit, je třeba využívat i více bazénové chemie, je to dáno i výkonem filtru nebo tím, že voda v malých bazénech se prostě čistí hůře.

Zapuštěné bazény vám ale zase umožní dobře si zaplavat, mají samozřejmě větší hloubku a také objem, takže v tomto ohledu se s těmi nadzemními nemohou měřit.