Pomoc tatínka v období šestinedělí je k nezaplacení

Porod je náročný sám o sobě, a proto by měla mít rodička během následného šestinedělí možnost klidu, odpočinku a regenerace. Realita ovšem bývá často bohužel jiná a maminka kolikrát zůstává doma na všechno sama.
novorozený kluk
Snad žádná žena nechce být v prvních dnech po porodu na všechno sama a ocení alespoň nějakou tu pomoc. Hodí se pomoc s úklidem, s nákupem, zařízením různých záležitostí, ale i pomoc ohledně miminka, aby se maminka mohla dospat a nabrat síly. Jak toho ovšem docílit, když babičky buď ještě nejsou v důchodu nebo tatínkové musí chodit do práce a pomáhají doma tedy jen o víkendu? O to náročnější to pak je, pokud už doma nějaké to dítko máte. Skloubit pak dohromady péči o novorozence i jeho sourozence plus se starat o domácnost, to bývá často velký oříšek.
Šestinedělí bývá náročným obdobím, kdy si na sebe miminko a maminka zvykají, poznávají jeden druhého. V tomto období by měla rodička paradoxně co nejvíce odpočívat, nabírat síly a nebýt na všechno sama. Během šestinedělí probíhá mimo jiné také hojení poporodních poranění, a tak není divu, že je maminka po porodu zesláblá a unavená. Zároveň je také důležitý klid a psychická pohoda k tomu, aby se mohla naplno rozjet laktace a nastartovat kojení, které je pro miminko velice důležité. Pro tyto případy tu je placená otcovská poporodní péče
Snad každá novopečená maminka ocení, když jí bude moci po nějakou dobu během šestinedělí v domácnosti pomáhat tatínek, který se tak bude moci zapojit do každodenní péči o miminku a vytvoří si také spolu vazbu jeden na druhého. Maminka tak v této době bude moci více odpočívat. Výhodou otcovské poporodní péče je, že lze čerpat kdykoliv během šestinedělí a také, že je placená. Proto neváhejte a tuto zákonnou možnost určitě využijte.