Ovoce a zelenina? Není problém!

Skoro žádné dítě nechce jíst ovoce ani zeleninu. Čím je to způsobeno? Proč nechtějí jíst takové dobroty? Ovoce a zelenina jsou velice důležitou součástí jídelníčku, protože obsahují mnoho vitamínů, které jsou potřebné při zdravém a přirozeném vývoji. Ovoce je také skvělá alternativa pro nahrazení nezdravých cukrovinek, jako je například čokoláda nebo lízátko – je zdravější a nepřibírá se po něm.
ovocné smoothies.jpg

Ale jak vyřešit problém s tím, aby vaše dítě jedlo ovoce a zeleninu, když ho nemá rádo? Jak udělat, aby si to oblíbilo a vyžadovalo to po vás? Lze najít efektivní cestu, jak se zbavit věčných hádek kvůli stravování? Možná tomu nebudete věřit, ale existuje efektivní řešení, které vyřeší váš problém jednou pro vždy.
syrová zelenina.jpg

První co napíši je to, že by se dítě mělo vést již od malička k těmto stravovacím návykům, protože jak se říká, co se v mládí naučíš, ve stáří jako bys našel. V praxi to znamená, že když budete vašemu dítěti servírovat ovoce a zeleninu útlém věku, zvykne si na to a bude mu to připadat normální a také to bude šířit mezi svými vrstevníky.

Ve chvíli, kdy se vám nedaří i přes veškerou snahu zajistit, aby vaše milované dítko jedlo tyto zdravé potraviny, existuje alternativa, která vám pomůže. Touto alternativou je smoothie! Každému dítěti bude chutnat a vyřeší jednou pro vždy váš problém. Je mnoho variant přípravy.
dítě a avokádo.jpg

Na závěr, mělo by se dbát na naše zdraví. Stravování je nejlepší cestou k našemu zdraví a dokonce napomáhá hubnutí a naší přírodní kráse (například když jíte přebytečně cukru, můžete mít problémy s pletí). Uvědomte si, že kdyby záleželo na vašem dítěti, bude jíst samé sladkosti a nezdravé potraviny. Nic není důležitější, než naše zdraví, kterému ovoce napomáhá. Mnoho lidí v mém okolí nejí ovoce a následně si doplňuje například vitamín C tabletami, které mohou vašemu tělu uškodit.