Když máte chuť odejít z domova

Celý život si všichni něco budujete a je to předevšímdomov – místo, kde se opakovaně můžete vracet, žít tam a být šťastní. Místo, kde je prostor být na chvíli sám. Váš hrad, útočiště, zázemí.
velký nový dům

Doma vás všichni někdy štvou

Přiznáváte, že čas od času, ale toto místo považujete za vězení? Často přemýšlíte, jaké by to bylo žít a fungovat někde jinde? Někdy má takové myšlenky každý. Pak vás, ale vrátí pěkně zpátky na zem důvod, co vše, byste mohli ztratit. Většina lidí hledá své protějšky a až pak si spolu budují domov. Většina z vás doma s někým bydlí, ať už s přítelem, manželem, rodiči, nebo dětmi. V případě, že doma bydlíte sami, logicky není důvod kam odcházet. Vyplývá z toho snad fakt, že máte potřebu odejít právě kvůli těm lidem, kteří s vámi bydlí?
Ano, je to tak. Proč jsou, ale pak ty lidi důvod, proč nakonec zůstanete? Co je v životě silnější? Pocit ztratit, nebo touha najít?
hroty plotu

Řekněte dost černým myšlenkám!

Příčin, proč odejít někam pryč, se samozřejmě najde vždycky více, než důvodu zůstat. Ale je každý útěk z domova vysvobozením? Jedno je jisté, doma vás drží a i držet bude, vaše rodinadůvod proč tam žijete. Milujete je až na sklonek světa, jsou vším, co vašemu životu dává veškerý smysl. Nejsilnější pouto, největší láska, jakou můžete zažít. Taktéž fakt, že jakmile máte děti, už si nemůžete dovolit je sebrat a jít pryč, toto nikdy nemůžete udělat jak jim, tak partnerovi (to platí jedině v případě, že vás ani děti fyzicky netýrá). Tak co vás tak láká sbalit kufry a jít do neznáma? Dobrodružství? Neschopnost řešit problémy? Pravdou je, žejen opravdu nešťastný člověk může odejít od někoho, koho miluje za něčím, co nezná, odejít od něčeho, co vybudoval za něčím, co je jeho představou lepšího zítřka.Třeba to není místem, třeba je to jenom člověkem. Když máte v životě nadhled a zdravý rozum tak není prostor na žádné dohady a myšlenky na to, kde bude líp. Třeba to, co máte teď, s lidmi, kteří jsou kolem vás na místě, kde se teď nacházíte, je váš vrchol dokonalého štěstí. Třeba už nic většího nebude. Jste ochotní o to vše přijít za cenu, že vás láká všechno nechat a prostě jít pryč?
ochrana domu

Všude dobře, doma nejlíp

Když se jedná o problémy, vždy vás někde doženou, je jedno, jak daleko před nimi utečete, buďte si jistí, že se vrátí. Když vás doma štvou lidi, nemyslete si, že někde jinde se k vám budou chovat pohádkově lépe. Lidi jsou všude stejní a vždycky se najde minimálně jeden, který vám bude v něčem škodit. Když vám vadí samotné bydlení, zeptejte se sami sebe, jestli nemůžete bydlet i v horších podmínkách. Mít teplou vodu, postel, nebo třeba takové světlo, může být najednou strašně vzácné. Představy odchodu z domova jsou růžového charakteru, realita však bývá černější.