Jaký čas je pro stěhování optimální

Kdy je nejlepší čas na stěhování Odnes to? Záleží na tom, jak moc je pro vás čas relativní, a zda je pro vás důležité rozlišovat časové úseky delší, nebo naopak velmi krátké.

Roční období – chcete-li poradit, kdy se přestěhovat v co největším poklidu a vyhnout se stresovým situacím, vyberte si jaro. Příjemné teplé počasí s teplotami kolem 18 až 22 stupňů Celsia umožňují obléknout se tak, že se nemusíte neustále navlékat do zimních bund a přezouvat zimní obuv, vystačíte s obyčejnými teniskami, mikinou a sportovními tepláky.

kočka v kartonové krabici

Měsíc v roce – ideálním měsícem pro poklidné stěhování je období od posledního týdne v dubnu do druhého týdne v červnu. Případně na podzim v průběhu září. Mimochodem, pamatujete si, který den proběhla ona slavná akce „Kulový blesk“? Bylo to právě v optimálním období pro stěhování, v sobotu, 22. září, v ten den se rodina Fazekašů mohla klidně nastěhovat před dům na trávník a Mistr Bílek mohl venku podřimovat na svém divánku.

plastová přepravka

Den v týdnu – stěhovací firmy mívají dopředu zamluvená stěhování zejména o víkendech. Je to celkem logické, neboť si jejich klienti nemusí brát dovolenou a domnívají se, že v průběhu soboty a neděle stihnou většinu věcí i vybalit. Dva dny na přestěhování a zabydlení je však málo, je to zbytečná honička, zkuste to raději ve čtvrtek nebo ve středu, pokud si můžete vzít dva dny před víkendem volno. Čtyři dny by vám měly stačit na to, abyste v poklidu vše vybalili z krabic a ještě si zašli někam na dobrou večeři.

Hodina – zpravidla se začíná ve stěhovací den mezi sedmou a devátou hodinou ranní, ale nemusí to tak být, pokud vám na vaši „hru“ přistoupí profesionálové. Jestliže se s nimi domluvíte a budou ochotní přestěhovat vás velmi brzy ráno nebo naopak večer nebo i v noci, pak vás možná překvapí, jak výhodný je tento způsob. V době, kdy mnoho lidí spí, je ve městech více klidu, méně shonu a stresu a pocítíte to i vy sami na sobě, a možná, že to bude vyhovovat i stěhovákům.