Zákaz vstupu dětí do restaurace

V Praze se nachází restaurace Stodola House, která zakazovala vstup dětí. Za takové jednání ji byla uložena pokuta za diskriminaci ve výši padesáti tisíc korun. Tuto částku musela také restaurace uhradit, protože do zmíněného podniku se vydali nakonec i exekutoři.

Firma však odmítá své pochybení, a tak se chce nyní obrátit na Českou obchodní inspekci.
bar v klubu

I když se médii tento případ zveřejnil až nyní, nabyl rozsudek o pokutě právní moci již 5. prosince v roce 2018. Vlastník restaurace však proti takovému rozhodnutí několik námitek a tím se odkládalo samozřejmě i vypořádání celého problému. Firma totiž v březnu podala odvolání, a ještě v květnu tak probíhalo přezkumné řízení. Česká obchodní inspekce se s námitkami vypořádala, ale vzhledem k tomu, že námitky nezměnily rozhodnutí, nezměnil se ani datum nabytí právní moci.

Od srpna roku 2019 se Stodola změnila na tak zvaný klub, tedy vstup je umožněn dle platných předpisů pouze lidem starším osmnácti let, a to za předpokladu, že mají uhrazený členský příspěvek ve výši deseti korun. Tento podnik přijímá platby výhradně v hotovosti. Na zahrádce restaurace je povoleno kouření.
zákaz vstupu

Restaurace Stodola, která se nachází v Praze 4 na Hájích, od letošního srpna působí jako klub, kde je vstup umožněn pouze lidem od 18 let po uhrazení členského příspěvku deseti korun. Podnik přijímá platby jen v hotovosti, na zahrádce se smí kouřit. Objekt prošel rekonstrukcí a jeho znovuotevření proběhlo znovu v květnu loňského roku. Po tomto znovuotevření se do podniku vydal figurant inspekce s dítětem, přičemž byl obsluhou vykázán. Obsluha se vyjádřila k pravidlům, které mohl i vstupující na ceduli na dveřích vidět. Tedy, že je do místa zákaz vstupu dětem.

Majitel se brání tím, že preventivně zakázal vstup dětem, neboť se tak chrání před rizikem vysokých sankcí v důsledku protikuřáckého zákona, kdy mohou děti dostat do svých rukou alkoholické nápoje bez vědomí místní obsluhy.
dospělý kuřák

Vlastník a provozovatel podniku se nyní bude soudit nejen ve věcech procesních, kdy bude rozporovat způsob doručování, neboť soudy informovaly bývalou provozovatelku podniku, ale také hlavně rozporuje význam rozhodnutí, kdy je i nadále přesvědčen o tom, že je výhradně barem pro dospělé, nikoli pro děti.