Uspořádejte pro své blízké lyžařskou výpravu


Udržujete se svými přáteli hezký vztah a cestujete společně o letních prázdninách do přírody? Pořádáte například vodácké výpravy nebo cyklistické výlety a těšíte se z přítomnosti ostatních už jen proto, že každý je jedinečný a neopakovatelný? Tato přirozená lidská touha sdílet svůj vlastní život s někým druhým nás žene kupředu a nevyhýbá se nám to ani v zimě. Nač čekat až do léta, když je teprve konec ledna a jaro v nedohlednu? Uspořádejte pro kamarády tentokrát lyžařskou party – na sněhu a samozřejmě v horách. Jaké lokality jsou vhodné? Jestliže cestujete na hory autem a nechcete se trmácet až do Alp nebo Pyrenejí, využijte tuzemských horských panoramat.

sněhové řetězy

Máte tu na výběr tolik možností a my bychom si tu mohli alespoň některé připomenout. Nechcete-li zakopávat o stovky lyžařů ve frontách na lanovku, vyhněte se velkým střediskům a zamiřte do poklidnějšího prostředí. Stejně tak to platí i vyhlášených letoviscích, zejména v Krkonoších. Tam vám doporučujeme spíše Rokytnici nad Jizerou, která je poklidnější zejména v dolní části nad horou Studenov. A velmi příjemné lyžování, pokud napadne dostatek sněhu, prožijete v Jizerských horách na Mariánské hoře na sjezdovkách Světlý vrch a na Vleku u Tomáše nad chatou Hubertus, odkud je nádherný panoramatický výhled.

traktor s pluhem

Do těchto vyšších poloh byste však měli mít připravené sněhové řetězy 205/55 R16, jinak se tam za zhoršených povětrnostních podmínek a vyšší vrstvě sněhu nevyškrábete. Mariánská hora je zrádná v několika zatáčkách stálého stoupání, však také je odtud pěkný výhled do krajiny, a v Rokytnici také můžete mít problém, stejně jako v jiných horských oblastech, a to nejen v „Jizerkách“ a Krkonoších. Sněhové řetězy by měly patřit do základní výbavy a kdo cestuje v zimě na hory, měl by si je ponechat v kufru raději po celou dobu zimní sezóny.