Na chlorové tablety je při desinfekci vody spolehnutí

Pořídili jste si svůj první zahradní bazén a nyní zvažujete, co všechno budete potřebovat, abyste vodu v nádrži udrželi v optimální kvalitě? Pak možná budete překvapeni, co péče o vodu v nádrži obnáší a jakým bazénovým příslušenstvím a bazénovou chemií se budete muset vybavit. Ale věřte tomu, že se vám to vyplatí a nebude to trvat dlouho a v péči o vodu budete zběhlí a koupání pro vás bude opravdovým požitkem. Vždyť právě kvůli tomu si bazény všichni pořizují!

plovoucí balonky

Vzhledem k tomu, jak vysoká je aktuální cena vody, a že napuštění objemného bazénu není ani trochu levnou záležitostí, je na místě o vodu v nádrži co možná nejlépe pečovat. Jasné je, že se přitom neobejdete bez potřebné bazénové chemie.

Existuje celá řada kvalitních přípravků, které se vám mohou stát oporou, a je jen na vás, abyste si mezi nimi vybrali takové, které vám budou maximálně vyhovovat. V případě, že chcete vsadit na osvědčenou kvalitu bez kompromisů a nemáte problém s typickým chemickým zápachem desinfekce, pak jednoznačně vsaďte na chlorovou chemii. Je široce oblíbená právě díky její spolehlivosti a dobré stabilitě aktivního chlóru ve vodě.

Existuje několik možností, jak můžete chlorovou chemii využívat. Přípravky na bázi aktivního chlóru se totiž vyskytují v mnoha různých podobách, jak co do skupenství, tak do účinnosti, kterou vám mohou nabídnout. Můžete si zvolit jak přípravky, které budete užívat postupně a jednotlivě, tak přípravky, kdy si vystačíte třeba jen s jednou multifunkční tabletou, která zastane hned několik procesů ve vaší bazénové vodě.
namočené nohy

K velice oblíbeným a široce využívaným patří především chlorové tablety. Jedná se o tablety, které vám umožní skokově navýšit hladinu aktivního chlóru v bazénové vodě. To se vám může hodit jak v situaci, kdy zjistíte, že je obsah chlóru ve vodě nedostatečný, tak v případě, kdy se ve vodě vyskytnou nežádoucí mikroorganismy.