Mlsejte zdravě!

Držíte dietu, chcete omezit sladké, ale rádi něco uzobáváte, když se díváte na televizi? Přestaňte se cpát brambůrky, tyčinkami nebo sladkou čokoládou a zkuste si namíchat vlastní zdravý mix oříšků a sušeného ovoce. Chcete inspiraci na to, co se smíchat dohromady? Tady ji máte.

ořechy mix

V žádném zdravém mixu by neměly chybět ořechy. Je víceméně na vás, které si zvolíte, protože všechny ořechy jsou zdravé obsahují spoustu vitamínů. Základem je ovšem jíst je nepražené a nesolené. Pokud neodoláte chuti na sladké, pak neuškodí v malé míře ořechy v hořké čokoládě. Hořká čokoláda není tak sladká a pokud je kvalitní, tělu neublíží. Rozhodně by vám v misce neměly chybět vlašské ořechy, mandle, kešu a pekanové ořechy nebo para ořechy. Chybu ale neuděláte ani s pistáciemi nebo lískovými ořechy. Všechny obsahují tělu prospěšné látky a vitamíny, pistácie jsou navíc výborné hubnoucí ořechy, protože obsahují pouze čtyři kalorie.

brusinky

Dále byste neměli zapomenout na sušené ovoce. To má sice více kalorií a cukrů, takže se hodí jako dopolední svačina, ale zaručí vám dobré trávení a přísun energie. Denní doporučené množství sušeného ovoce je 3/4 až jeden šálek. Pokud si tedy sem tam zobnete u televize, určitě tím nic nepokazíte. A jaké sušené ovoce můžete mlsat? Hodně oblíbené jsou rozinky nebo sušené brusinky. Brusinky mají protizánětlivé účinky a zklidňují žaludek. Navíc obsahují spoustu vitamínů, navíc si můžete dopřát brusinky v čokoládě https://www.vesela-veverka.cz/brusinky-v-horke-cokolade/. Příjemně váš zdravý mix ozvláštní a hořká čokoláda vám v malé míře neuškodí.

Dalším oblíbeným sušeným ovocem jsou švestky nebo datle. Chybu určitě ale neuděláte ani s meruňkami, fíky, malinami nebo jahodami. Ve vaší fantazii a tom, co máte rádi se meze nekladou. Je pouze na vás, jaký zdravý mix si připravíte.